Zespół

Olga Wojnarowicz

Wrocław, Świdnica, Online

Olga Wojnarowicz

psycholog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, psychodietetyk, biegły sądowy, terapeuta schematu w trakcie nauki

 

Q

Olga Wojnarowicz

Jestem psychologiem, psychodietetykiem oraz certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo – behawioralnym (nr certyfikatu 828). Obecnie Terapeutą Schematów w trakcie certyfikacji. Jestem też członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Jestem także biegłym sądowym z zakresu psychologii. Swoją wiedzę dotyczącą terapii i diagnostyki nieustannie rozwijam i pogłębiam biorąc udział w kursach, warsztatach i sympozjach.
W swoich działaniach łączę wiedzę psychologiczną, dietetyczną i terapeutyczną. Wyznaję holistyczne podejście do człowieka. Pomagam rozwiązywać problemy związane z brakiem motywacji lub jej niewystarczającym poziomem, subiektywnie postrzeganymi barieramii przeszkodami czy nieumiejętną organizacją procesu zmiany. Wspólnie z klientem pracujemy nad trudnościami związanymi z wprowadzeniem zmian prozdrowotnych zarówno w obszarze zdrowia psychicznego jak i w zmianach w stylu życia (zmiany nawyków żywieniowych, zwiększanie aktywności fizycznej). Udzielam wsparcia w pracy z trudnościami w obszarze odżywiania, takimi jak: nadmierna koncentracja na jedzeniu, jedzenie emocjonalne, brak odpowiedniej wiedzy żywieniowej.
Prowadzę indywidualną terapię krótkoterminową osób dorosłych i młodzieży, które doświadczają m.in.: trudności w relacjach społecznych (partnerskich, rodzinnych), zmagają się z zaburzeniami lękowymi (PTSD, lękiem uogólnionym, fobią społeczną), zaburzeniami nastroju (w tym depresją), zaburzeniami osobowości, bezsennością, niskim poczuciem własnej wartości. Wspieram terapeutycznie osoby pogrążone w kryzysie osobistym, doświadczające przemocy psychicznej i fizycznej. Jestem osobą empatyczną i kontaktową, która bardzo poważnie traktuje zasady etyczne mojego zawodu.
Konsultacje psychologiczne oraz psychoterapię poznawczo behawioralną prowadzę w języku polskim i angielskim. Pracuję pod stałą superwizją.

Łukasz Piątek

Wrocław, Online

Łukasz Piątek

psycholog, psychoterapeuta poznawczo – behawioralny, certyfikowany psychoterapeuta integracyjny

Q

Łukasz Piątek

Uzyskałem dyplom magistra psychologii w Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS, jestem również psychoterapeutą, a obecnie rozwijam warsztat we wrocławskiej Szkole Terapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS. Jestem również absolwentem licznych studiów podyplomowych w obszarze psychologii.

Umiejętności praktyczne potrzebne do pracy z pacjentem zdobyłem w licznych projektach unijnych skierowanych do osób borykającymi się z licznymi zaburzeniami psychicznymi oraz z osobami niepełnosprawnymi. Poza tym pracowałem na oddziałach psychiatrycznych oraz w Poradniach Zdrowia Psychicznego i Ośrodku Interwencji Kryzysowej. Aktualnie przyjmuję pacjentów w gabinetach w centrum miasta ul. Nowowiejska 26 i Podwale 36A, oferuję także konsultacje on-line.

W pracy z pacjentem wykorzystuje doświadczenie kliniczne, techniki poznawczo-behawioralne (praca nad zachowaniem, modyfikacja myśli, trening emocjonalny oraz modyfikacja przekonań), techniki behawioralne (system żetonowy, wzmocnienia, hiperkorekcje, ect.). Stale rozszerzam swoją wiedzę oraz warsztat pracy uczestnicząc w licznych warsztatach i konferencjach.

Pracuje z pacjentami z następującymi rozpoznaniami: zaburzenia nastroju (epizod depresyjny, depresja, dystymia), zaburzenia afektywne dwubiegunowe, zaburzenia lękowe (lęk paniczny, zaburzenia lękowe uogólnione), zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, zaburzenia lękowe pod postacią fobii, zaburzenia z objawami somatycznymi, niepełnosprawność intelektualna, trudności z poczuciem własnej wartości, samooceną, wiarą w siebie; problemy w relacjach z partnerem, partnerką; praca terapeutyczna z osobami niepełnosprawnymi.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP) oraz Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo- Behawioralnej (PTTPB).

Agata Jabłońska

Online

Agata Jabłońska

psycholog, psychoterapeuta integracyjny w trakcie nauki

Q

Agata Jabłońska

Jestem psycholożką realizującą 4-letnie, całościowe szkolenie psychoterapeutyczne akredytowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Polskie Towarzystwo Psychiatryczne i Polskie Stowarzyszenie Psychoterapii Integracyjnej. Szkolę się i pracuję w nurcie integracyjnym. Studia magisterskie z psychologii ukończyłam z wyróżnieniem na Uniwersytecie SWPS.

Doświadczenie zdobywałam pracując jako psycholog na Oddziale Psychiatrycznym Dziennym w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli, podczas stażu w Dziennym Ośrodku Psychiatrii i Zaburzeń Mowy dla Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu oraz podczas praktyk na Oddziale Psychiatrycznym Dziennym Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu.

Pracowałam jako wykładowca w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, prowadząc zajęcia z psychologii muzyki w ramach Studium Pedagogicznego. Muzyka jest moją pasją i chętnie włączam ją do pracy terapeutycznej z osobami, które są tym zainteresowane.

Regularnie podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach, kursach i warsztatach z zakresu psychoterapii, pomocy psychologicznej i metod pracy z ciałem. Obecnie uczestniczę w kursie terapii akceptacji i zaangażowania (Acceptance and Commitment Therapy, ACT).

Pracuję zgodnie z Kodeksem Etyczno-Zawodowym Psychologa.

Pracuję w nurcie integracyjnym – indywidualnie podchodząc do każdej osoby, korzystam z dorobku różnych szkół terapeutycznych. Szczególne znaczenie ma dla mnie jakość relacji terapeutycznej. Kierując się empatyczną, nieoceniającą i pełną szacunku postawą, staram się stworzyć bezpieczną przestrzeń dla osoby, z którą pracuję.

Aleksandra Bieniek

Świdnica, Online

Aleksandra Bieniek

psycholog, psychodietetyk, psychoterapeuta w trakcie nauki

Q

Aleksandra Bieniek

Studia psychologiczne o profilu klinicznym ukończyłam na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu, a psychodietetykę na Uniwersytecie Przyrodniczy we Wrocławiu.
Pomagam w trwałej zmianie postrzegania siebie. Pracuje indywidualnie z młodzieżą i dorosłymi. Uważam, że zmiana nawyków żywieniowych jest możliwa tylko wtedy, jak zaakceptujemy siebie i pokochamy swoje ciało. Łącząc wiedzę z zakresu psychologii i dietetyki pomagam zaimplementować właściwe nawyki żywieniowe.
Wsparcie psychologiczne kieruję do osób, które doznają poczucia zagubienia, samotności, do osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, obciążonych oddziaływaniem stresu, doświadczających kryzysów emocjonalnych.

Ukończyłam liczne kursy m.in. „Żywienie pacjentów po zabiegach bariatrycznych”, „Żywienie pacjentów w schorzeniach tarczycy”, a także cykl szkoleń przygotowujących do pracy na stanowisku Specjalisty ds. żywienia.

Aleksandra Maksimów - Gil

Wrocław, Świdnica, Online

Aleksandra Maksimów - Gil

psycholog, psycholog dziecięcy, seksuolog, psychoterapeuta poznawczo – behawioralny w trakcie nauki

Q

Aleksandra Maksimów - Gil

Jestem absolwentką psychologii o specjalności klinicznej na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. Ukończyłam następujące studia podyplomowe: Seksuologia Kliniczna oraz Wczesne, Wieloaspektowe Wspomaganie Rozwoju Dziecka. Swoje doświadczenie zdobywałam podczas pracy w przedszkolu, w poradni psychologiczno-pedagogicznej oraz udzielając konsultacji i psychoedukacji dojeżdżając do domu klienta. Podczas studiów odbywałam również staże w centrum neuropsychiatrii dla dzieci i młodzieży, w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia oraz Poradni Seksuologicznej i Psychoterapii Intimed w Warszawie. 

Zajmuję się głównie wsparciem oraz pomocą psychologiczną, psychoedukacją i edukacją seksualną. Pracuję z osobami dorosłymi oraz z młodzieżą. 

Swoją pracę opieram o założenia wywodzące się z nurtu poznawczo-behawioralnego. Pracuję z osobami cierpiącymi z powodu rozstania, żałoby, trudności w relacjach interpersonalnych,  dysfunkcji seksualnych (zaburzenia orgazmu, zaburzenia reakcji genitalnych, zaburzenia popędu seksualnego) czy zaburzeń preferencji seksualnych.

Nieustannie uczestniczę w kursach oraz szkoleniach w trosce o aktualną wiedzę. Regularnie superwizuję swoją pracę, a także kieruje się Kodeksem Etycznym Psychologa.

Marta Kowalska

Wrocław, Świdnica, Online

Marta Kowalska

psycholog, psychoterapeuta poznawczo – behawioralny w trakcie nauki, specjalista Biofeedback

Q

Marta Kowalska

Jestem magistrem psychologii (specjalność kliniczna) Uniwersytetu SWPS. Ukończyłam studia podyplomowe z psychodietetyki oraz kurs I stopnia EEG Biofeedback. Aktualnie jestem w trakcie czteroletniej Szkoły Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej.

Pracuję głównie z osobami:

  • w kryzysie emocjonalnym (wynikające np. z utraty pracy, rozstania z partnerem czy ze straty bliskiej osoby) w przewlekłym stresie
  • którym towarzyszy utrzymujący się przez dłuższy czas obniżony nastrój
  • odczuwającymi trudności w relacjach interpersonalnych
  • borykającymi się z obniżoną samooceną

Dominika Obuch

Wrocław, Świdnica, Online

Dominika Obuch

dietetyk kliniczny

Q

Dominika Obuch

Nazywam się Dominika Obuch i jestem dietetykiem klinicznym, a także specjalistą SOIT (Fundacja Insulinooporność) przyjaznym insulinoopornym. Tytuł magistra zdobyłam na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, dzięki czemu masz pewność, że informacje przekazywane na tej stronie są oparte na wiedzy naukowej, a każdy przygotowany przeze mnie jadłospis jest dopasowany indywidualnie i uwzględnia najnowsze zalecenia dla poszczególnych jednostek chorobowych. W mojej pracy na co dzień naprawiam relacje z jedzeniem i pokazuję, jak zacząć od dziś, kiedy inni zaczynają od jutra. 

Studia na Uniwersytecie Medycznym i praktyki w wielu szpitalach nauczyły mnie, że często problemem nie jest sama dieta, ale czynniki psychologiczne i nasze wewnętrzne blokady, których nie potrafimy przeskoczyć. Bo odchudzanie – jak każda inna zmiana, zaczyna się w głowie! Dlatego moja praca nie kończy się jedynie na samym jadłospisie – staram się także motywować moich pacjentów do zmiany – bez zbędnych restrykcji. 

Moim nadrzędnym celem jest pomóc Ci odkryć i przepracować powody, przez które być może wcześniej Ci nie wychodziło. Chcę dać Ci konkretne sposoby, dzięki którym zmienisz swoje nawyki żywieniowe raz na zawsze. Uważam, że najlepsza dieta to taka, która będzie Ci smakować.

Wyznaję zasadę zdrowego podejścia, nie uznaję głodówek, diet 1000kcal i innych. W mojej praktyce zależy mi nie tylko na spadających kilogramach, ale przede wszystkim na zmianach, które zadzieją się w Twojej głowie i poprawie Twojej relacji z jedzeniem. Nie propaguję „przechodzenia na dietę”. Propaguję zmianę nawyków żywieniowych, bo tylko zmieniając nawyki jesteśmy w stanie uzyskać długotrwałe efekty. 

powrót do starych nawyków = efekt jojo

zmiana nawyków na stałe = trwałe efekty

Prywatnie lubię próbować nowych rzeczy i nowych smaków, podróżować, piec serniki, pić kawę, stawiać sobie nowe wyzwania, dbać o swój rozwój osobisty i zawodowy i żyć życiem, które lubię.

Monika Witkowska-Kubas

Wrocław, Online

Monika Witkowska-Kubas

socjoterapeuta, coach, psychoterapeuta, terapeuta uzależnień, interwent kryzysowy

Q

Monika Witkowska - Kubas

Jestem terapeutą, socjoterapeutą, trenerem, pedagogiem.
Specjalizuję się w prowadzeniu terapeutycznym młodzieży i dorosłych zarówno w kontakcie indywidualnym, terapii rodzinnej jak i grupowym.
Pracuję z młodzieżą z zachowaniami ryzykownymi, w tym zaburzeniami odżywiania, zażywającej narkotyki i dopalacze, nadużywającej smartfonów, gier, kompulsywnym objadaniem się, samookaleczającej się, mającej kłopoty z agresją, wycofanej.
Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z dorosłymi i młodzieżą w obszarach: kompulsji w tym kompulsywnego objadania się; uzależnień ( w tym uzależnień behawioralnych m.in uzależnienie od sexu, pornografii, gier komputerowych, modyfikacji ciała, pożyczek itp.).
Udzielam wsparcia osobom współuzależnionym, DDA/DDD/DDN; osobom z kłopotami z zapanowaniem nad złością lub innymi emocjami czy też przeżywającymi różne trudności w życiu codziennym. Pracuję również z rodzicami w obszarach trudności wychowawczych.
Posiadam bogate doświadczenie w pracy z osobami doświadczającymi przemocy, w kryzysie, po stracie, z PTSD. Jestem edukatorem HIV/AIDS, dzięki czemu w swojej pracy mogę świadomie towarzyszyć osobom żyjącym z wirusem co jest szczególnie istotne w pracy z osobami uzależnionym od zachowań seksualnych. Pracuję w oparciu o model poznawczo – behawioralny i integratywny. W pracy terapeutycznej skupiam się na relacji i słuchaniu, wsparciu i towarzyszeniu. Moje wieloletnie doświadczenia pokazały mi, że problemy rzadko kiedy są płaskie i jednowymiarowe, dające zakwalifikować się do jednej diagnozy, najczęściej trudności zgłaszane przez osoby są kombinacją wielu aspektów i należy je traktować wielowymiarowo poszukując skutecznych metod zwiększenia komfortu funkcjonowania psychicznego. Interesuję się psychosomatyką oraz psychodietetyką, włączając je do pracy psychoterapeutycznej.

Piotr Furman

Wrocław, Online

Piotr Furman

psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczny

Q

Piotr Furman

Jestem psychologiem i psychoterapeutą pracującym w nurcie psychodynamicznym. Prowadzę psychoterapię osób zmagających się z depresją, zaburzeniami osobowości, schizofrenią, zaburzeniami lękowymi, nerwicowymi, problemami z agresją, z niskim poczuciem własnej wartości. Pracuję z osobami dorosłymi i młodzieżą.

Ponadto pracuję jako psycholog środowiskowy spotykając się z pacjentami w miejscach ich zamieszkania. W ramach tego typu wizyt prowadzę spotkania o charakterze konsultacji psychologicznych, poradnictwa psychologicznego czy też rehabilitacji funkcji poznawczych. Tego typu forma pomocy jest skierowana zwłaszcza dla osób mających trudności z dotarciem do gabinetu psychologa, ze względu np. na podeszły wiek lub problemy z poruszaniem się.

Psychoterapię prowadzę w prywatnym gabinecie. Ponadto, współpracuję z Ośrodkiem Profilaktyki Środowiskowej Fundacji „Praesterno”, gdzie prowadzę konsultacje psychologiczne i psychoterapię młodzieży, a także warsztaty psychoprofilaktyczne w szkołach.

Pracuję również w Centrum Medycznym Multimed, gdzie pełnię funkcję psychologa środowiskowego w Zespole Leczenia Środowiskowego oraz psychoterapeuty w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Praca psychoterapeutyczna w nurcie psychodynamicznym poprzedzona jest konsultacjami, służącymi zebraniu wstępnego wywiadu dotyczącego trudności osoby zgłaszającej się na psychoterapię. Następnie wraz z pacjentem ustalone zostają cele oraz zasady prowadzonego procesu psychoterapeutycznego.

Doświadczenie zawodowe zdobywałem odbywając staże na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Gdańsku, na Oddziale Psychiatrycznym w Milickim Centrum Medycznym oraz na Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Wiedzę dotyczącą psychoterapii poszerzam poprzez udział w różnego rodzaju szkoleniach i konferencjach. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.