Zespół

Olga Wojnarowicz

Wrocław, Świdnica, Online

Olga Wojnarowicz

psycholog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, psychodietetyk, biegły sądowy, terapeuta schematu w trakcie nauki

 

Q

Olga Wojnarowicz

Jestem psychologiem, psychodietetykiem oraz certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo – behawioralnym (nr certyfikatu 828). Obecnie Terapeutą Schematów w trakcie certyfikacji. Jestem też członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Jestem byłym biegłym sądowym z zakresu psychologii. Swoją wiedzę dotyczącą terapii i diagnostyki nieustannie rozwijam i pogłębiam biorąc udział w kursach, warsztatach i sympozjach.
W swoich działaniach łączę wiedzę psychologiczną, dietetyczną i terapeutyczną. Wyznaję holistyczne podejście do człowieka. Pomagam rozwiązywać problemy związane z brakiem motywacji lub jej niewystarczającym poziomem, subiektywnie postrzeganymi barieramii przeszkodami czy nieumiejętną organizacją procesu zmiany. Wspólnie z klientem pracujemy nad trudnościami związanymi z wprowadzeniem zmian prozdrowotnych zarówno w obszarze zdrowia psychicznego jak i w zmianach w stylu życia (zmiany nawyków żywieniowych, zwiększanie aktywności fizycznej). Udzielam wsparcia w pracy z trudnościami w obszarze odżywiania, takimi jak: nadmierna koncentracja na jedzeniu, jedzenie emocjonalne, brak odpowiedniej wiedzy żywieniowej.
Prowadzę indywidualną terapię krótkoterminową osób dorosłych i młodzieży, które doświadczają m.in.: trudności w relacjach społecznych (partnerskich, rodzinnych), zmagają się z zaburzeniami lękowymi (PTSD, lękiem uogólnionym, fobią społeczną), zaburzeniami nastroju (w tym depresją), zaburzeniami osobowości, bezsennością, niskim poczuciem własnej wartości. Wspieram terapeutycznie osoby pogrążone w kryzysie osobistym, doświadczające przemocy psychicznej i fizycznej. Jestem osobą empatyczną i kontaktową, która bardzo poważnie traktuje zasady etyczne mojego zawodu.
Konsultacje psychologiczne oraz psychoterapię poznawczo behawioralną prowadzę w języku polskim i angielskim. Pracuję pod stałą superwizją.

Łukasz Piątek

Wrocław, Online

Łukasz Piątek

psycholog, psychoterapeuta poznawczo – behawioralny, certyfikowany psychoterapeuta integracyjny

Q

Łukasz Piątek

Uzyskałem dyplom magistra psychologii w Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS, jestem również psychoterapeutą, a obecnie rozwijam warsztat we wrocławskiej Szkole Terapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS. Jestem również absolwentem licznych studiów podyplomowych w obszarze psychologii.

Umiejętności praktyczne potrzebne do pracy z pacjentem zdobyłem w licznych projektach unijnych skierowanych do osób borykającymi się z licznymi zaburzeniami psychicznymi oraz z osobami niepełnosprawnymi. Poza tym pracowałem na oddziałach psychiatrycznych oraz w Poradniach Zdrowia Psychicznego i Ośrodku Interwencji Kryzysowej. Aktualnie przyjmuję pacjentów w gabinetach w centrum miasta ul. Nowowiejska 26 i Podwale 36A, oferuję także konsultacje on-line.

W pracy z pacjentem wykorzystuje doświadczenie kliniczne, techniki poznawczo-behawioralne (praca nad zachowaniem, modyfikacja myśli, trening emocjonalny oraz modyfikacja przekonań), techniki behawioralne (system żetonowy, wzmocnienia, hiperkorekcje, ect.). Stale rozszerzam swoją wiedzę oraz warsztat pracy uczestnicząc w licznych warsztatach i konferencjach.

Pracuje z pacjentami z następującymi rozpoznaniami: zaburzenia nastroju (epizod depresyjny, depresja, dystymia), zaburzenia afektywne dwubiegunowe, zaburzenia lękowe (lęk paniczny, zaburzenia lękowe uogólnione), zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, zaburzenia lękowe pod postacią fobii, zaburzenia z objawami somatycznymi, niepełnosprawność intelektualna, trudności z poczuciem własnej wartości, samooceną, wiarą w siebie; problemy w relacjach z partnerem, partnerką; praca terapeutyczna z osobami niepełnosprawnymi.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP) oraz Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo- Behawioralnej (PTTPB).

Aleksandra Maksimów - Gil

Wrocław, Świdnica, Online

Aleksandra Maksimów - Gil

psycholog, psycholog dziecięcy, seksuolog, psychoterapeuta poznawczo – behawioralny w trakcie nauki

Q

Aleksandra Maksimów - Gil

Jestem absolwentką psychologii o specjalności klinicznej na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. Ukończyłam następujące studia podyplomowe: Seksuologia Kliniczna oraz Wczesne, Wieloaspektowe Wspomaganie Rozwoju Dziecka. Swoje doświadczenie zdobywałam podczas pracy w przedszkolu, w poradni psychologiczno-pedagogicznej oraz udzielając konsultacji i psychoedukacji dojeżdżając do domu klienta. Podczas studiów odbywałam również staże w centrum neuropsychiatrii dla dzieci i młodzieży, w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia oraz Poradni Seksuologicznej i Psychoterapii Intimed w Warszawie. 

Zajmuję się głównie wsparciem oraz pomocą psychologiczną, psychoedukacją i edukacją seksualną. Pracuję z osobami dorosłymi oraz z młodzieżą. 

Swoją pracę opieram o założenia wywodzące się z nurtu poznawczo-behawioralnego. Pracuję z osobami cierpiącymi z powodu rozstania, żałoby, trudności w relacjach interpersonalnych,  dysfunkcji seksualnych (zaburzenia orgazmu, zaburzenia reakcji genitalnych, zaburzenia popędu seksualnego) czy zaburzeń preferencji seksualnych.

Nieustannie uczestniczę w kursach oraz szkoleniach w trosce o aktualną wiedzę. Regularnie superwizuję swoją pracę, a także kieruje się Kodeksem Etycznym Psychologa.

Monika Witkowska-Kubas

Wrocław, Online

Monika Witkowska-Kubas

socjoterapeuta, coach, psychoterapeuta, interwent kryzysowy

Q

Monika Witkowska - Kubas

Jestem terapeutą, socjoterapeutą, trenerem, pedagogiem.
Specjalizuję się w prowadzeniu terapeutycznym młodzieży i dorosłych zarówno w kontakcie indywidualnym, terapii rodzinnej jak i grupowym.
Pracuję z młodzieżą z zachowaniami ryzykownymi, w tym zaburzeniami odżywiania, zażywającej narkotyki i dopalacze, nadużywającej smartfonów, gier, kompulsywnym objadaniem się, samookaleczającej się, mającej kłopoty z agresją, wycofanej.
Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z dorosłymi i młodzieżą.
Udzielam wsparcia osobom  z kłopotami z zapanowaniem nad złością lub innymi emocjami czy też przeżywającymi różne trudności w życiu codziennym. Pracuję również z rodzicami w obszarach trudności wychowawczych.
Posiadam bogate doświadczenie w pracy z osobami doświadczającymi przemocy, w kryzysie, po stracie, z PTSD. Jestem edukatorem HIV/AIDS, dzięki czemu w swojej pracy mogę świadomie towarzyszyć osobom żyjącym z wirusem co jest szczególnie istotne. Pracuję w oparciu o model poznawczo – behawioralny i integratywny. W pracy terapeutycznej skupiam się na relacji i słuchaniu, wsparciu i towarzyszeniu. Moje wieloletnie doświadczenia pokazały mi, że problemy rzadko kiedy są płaskie i jednowymiarowe, dające zakwalifikować się do jednej diagnozy, najczęściej trudności zgłaszane przez osoby są kombinacją wielu aspektów i należy je traktować wielowymiarowo poszukując skutecznych metod zwiększenia komfortu funkcjonowania psychicznego. Interesuję się psychosomatyką oraz psychodietetyką, włączając je do pracy psychoterapeutycznej.

Mateusz Szymański

Wrocław

Monika Witkowska-Kubas

socjoterapeuta, coach, psychoterapeuta, interwent kryzysowy

Q

Mateusz Szymański

Jestem magistrem fizjoterapii (nr pwzf 42312) po studiach na Akademii Wychowania Fizycznego i terapeutą manualnym w koncepcji dr Rakowskiego. Jest to metoda holistyczna, w której nacisk kładzie się nie tylko na podejście fizyczne. Czynnik stresu, wszelkiej maści przeżyć psychicznych jest olbrzymią determinantą w poszukiwaniu przyczyn problemów, dolegliwości, które odczuwa pacjent. Nie da się pracować z człowiekiem, nie uwzględniając wszystkiego co na niego wpływa. Praca, rodzina, znajomi, ale też wypadki i wiele innych zagadnień oddziałowuje na nas codziennie. Stąd też potrzeba uwzględniania ich w kompleksowym procesie leczniczym. Jako osoba uprawiająca wiele różnych dyscyplin sportowych na przestrzeni lat, łatwo odnajduję przyczyny dolegliwości nimi spowodowanych.
Pracowałem m.in. w: 
-prywatnym gabinecie jako masażysta, 
– przychodni rehabilitacyjnej jako fizjoterapeuta,
– Wojskowym Szpitalu Klinicznym nr 4 we Wrocławiu jako fizjoterapeuta na oddziale kardiologii. 
Wszystkie te miejsca dały mi ogrom doświadczenia i umiejętności radzenia sobie z wieloma dolegliwościami czy jednostkami chorobowymi pacjentów.