Gabinet terapeuty do bezpieczne miejsce, gdzie można uwolnić się od ciężaru dręczących nas emocji czy rozwinąć umiejętności, które pomogą nam stawić czoło wyzwaniom. Terapia jest nie tylko dla tych, którzy mają problem ze zdrowiem psychicznym, ale i dla tych nieradzących sobie ze stresem, przeżywających żałobę. Przeczytaj poniższy tekst i sprawdź, czy Ty również potrzebujesz profesjonalnej pomocy.

Masz problem z emocjami

Odczuwanie emocji to całkowicie ludzka rzecz. Jednak bywają sytuacje, w których odczuwane emocje nie są adekwatne do sytuacji. Jeśli więc masz przeczucie, że nie kontrolujesz swoich emocji, np. płaczesz lub ogarnia Cię ogromna złość z powodu rozlanej wody lub autobusu, który odjechał, warto zgłosić się po pomoc.

Nie działasz skutecznie

Każdemu z nas zdarzają się gorsze dni, jednak ciągłe odkładanie zadań na potem lub wielogodzinne ślęczenie nad zadaniami przez dłuższy czas, może być powodem do niepokoju. Zgłoszenie się do terapeuty z powodu problemów z prokrastynacją i nieefektywnym działaniem bywa bardzo korzystne.

Oddalasz się od ludzi

Znakiem, że coś dzieje się nie tak w Twoim życiu może być również oddalanie się od ludzi, których kochasz. Unikanie telefonów, odwoływanie spotkań, przesuwanie na potem, które nie następuje. W ten sposób tracimy przyjaciół, którzy czują się porzuceni. Mogą nie wiedzieć, że przeżywasz gorszy czas. Najprawdopodobniej myślą, że już Ci na nich nie zależy. A strata przyjaciół boli, zwłaszcza gdy zorientujemy się, że jest już za późno, by ich odzyskać.

Przeżywasz traumę lub żałobę

Trudne sytuacje życiowe i problem z radzeniem sobie z nimi to jeden z lepszych powodów, by odwiedzić gabinet terapeuty. Dla wielu z nas samodzielne radzenie sobie ze stratą nie jest łatwe i po prostu potrzebujemy pomocy. Warto jej szukać u specjalisty.

Twoje ulubione czynności przestały sprawiać Ci przyjemność

Czasem wyrastamy z pewnych pasji i zastępujemy je innymi. Jeśli jednak zmiana jest szybka, a dotychczas dająca nam wielką radość czynność zupełnie przestała nas cieszyć, być może stoi za tym jakiś powód.