Postanowienia noworoczne

Nowy rok – NOWA/Y JA. Czy to hasło jest Ci znane? Statystyka w tej kwestii bywa brutalna. Zaledwie 8% osób potrafi wytrwać w swoich noworocznych postanowieniach. Co ciekawe, aż 80% osób rezygnuje z nich do końca lutego.

Jak zatem wytrwać w postanowieniach noworocznych?

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy 4 wskazówki, które pomogą Ci zrealizować noworoczne cele.

1. Dobry plan to podstawa

Dobry plan nie jest zły. To oczywiste! Cel już ustalony? Teraz czas na spisanie wszystkich kroków, które do niego prowadzą. Od czego zaczniesz? Co będzie kolejnym krokiem? Co będzie dla Ciebie najtrudniejsze? Warto zastanowić się nad zagrożeniami, które mogę zniweczyć nasze plany oraz nad sposobem ich zapobiegania.

2. Bądź realistą

Twój cel musi być czymś osiągalnym. Jeżeli już zaplanujesz wszystkie kroki, muszą być one dostosowane do twoich możliwości. Przykładowo twoim celem jest utrata 12 kg w ciągu roku. Nie musisz robić tego w 1 miesiąc, czy przez 2 miesiące tracić po 6 kg. Wystarczy, że każdego miesiąca pozbędziesz się 1 kg. Cel będzie realny i dostosowany do możliwości twojego organizmu.

3. Poczuj wdzięczność

Doceń swoją wytrwałość. Poczuj wdzięczność. Jest to piękne uczucie, które rozpala nasze serce. Bądź przyjacielem dla samego siebie.

Dokończ:

Jestem wdzięczny/a sobie za to, że…

Jestem wdzięczny/a sobie za to, że dziś udało mi się…

4. Znajdź wsparcie

Możesz być wsparciem samym dla siebie, możesz również poszukać wsparcia u innych. Porozmawiaj o swoich postanowieniach z kimś bliskim. Poza Tym jest pełno grup wsparcia. Osoby, które do nich należą, mogą mieć takie same postanowienia jak TY. Wzajemne wsparcie z pewnością zwiększy waszą motywację.

Trzymamy kciuki za to, aby udało Ci się wytrwać w twoich noworocznych postanowieniach. Gorąco wierzymy w to, że wszystko się uda!