Jak poprawić koncentrację podczas nauki? Przed Tobą matura, ważny egzamin lub wystąpienie publiczne? Mnóstwo materiału do nauki, a czas goni… Co więcej, jak na złość – nie możesz się skupić. Doskonale znamy to uczucie! Z tego powodu opracowaliśmy dla Ciebie „małą receptę”, dzięki której będziesz mógł się bardziej skoncentrować.

Uporządkuj swoje miejsce pracy

Porządek w miejscu pracy jest kluczowy. Im mniej przedmiotów na biurku, tym lepiej. Masa przedmiotów na biurku przyciąga wzrok i obniża naszą koncentrację. Niech na biurku znajdą się tylko te rzeczy, które  rzeczywiście są Ci potrzebne.

Dokładnie określ swoje cele

Jasne określenie celów pomoże Ci w zaplanowaniu procesu nauki. Zapisz je na kartce. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że nie ominiesz najważniejszych zagadnień.

Wyłącz telefon

Włączony telefon = rozpraszanie uwagi. Ciągłe powiadomienia, wibrację to prawdziwi mordercy produktywności. Zalecamy zatem, abyś na czas nauki wyłączył telefon i schował go gdzieś poza zasięgiem wzroku. Przyczyni się to z pewnością do wzrostu twojej produktywności.

Bądź najedzony

Faktem jest, że najedzony człowiek to szczęśliwy człowiek! Ciągłe burczenie wzroku, ssanie w żołądku i rozdrażnienie spowodowane uczuciem głodu zdecydowanie nie pomaga w nauce. Zanim wiec zasiądziesz do materiałów – koniecznie coś zjedz!

Zadbaj o odpowiednią ilość snu

Odpowiednia ilość snu przyczynia się do poprawy zdolności zapamiętywania. Dodatkowo wspiera koncentrację.  Przed planowanym dniem nauki nie zarywaj nocki, wyśpij się porządnie!

Jak poprawić koncentrację podczas nauki?

Podsumowując, aby poprawić koncentrację podczas nauki:

  • uporządkuj swoje miejsce pracy,
  • dokładnie określ swoje cele,
  • wyłącz telefon,
  • bądź najedzony,
  • zadbaj o odpowiednią ilość snu.